Harmonia - Psycholog w Warszawie | Leczenie depresji, Alzheimera, psycholog dziecięcy

Marta Zielińska

założycielka Harmonii

Nazywam się Marta Zielińska i jestem wykwalifikowanym psychologiem.

W ramach swojej działalności oferuję m.in. wsparcie dla pacjentów zmagających z depresją, zaburzeniami lękowymi i pourazowymi, początkujących mam cierpiących na depresję poporodową, rodziców podejrzewających zaburzenia w rozwoju emocjonalnym swoich dzieci i szukających pomocy psychologa dziecięcego. Proponuję również udział w organizowanych przeze mnie grupach wsparcia dla opiekunów osób starszych i chorych na Alzheimera, demencję oraz inne schorzenia, a także zajęcia z zakresu psychoedukacji.

W 2012 roku uzyskałam dyplom magistra na kierunku społecznej psychologii klinicznej, ze specjalizacją z przeciwdziałania przemocy w rodzinie i neuropsychologią w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie.

Praktyki zawodowe odbyłam w Centrum Zdrowia Dziecka na oddziale onkologii dziecięcej, a w kolejnych latach ukończyłam podyplomowe Studium Pomocy Psychologicznej i Interwencji Kryzysowej w Instytucie Psychologii Zdrowia. Współpracowałam także z jednym z warszawskich przedszkoli, gdzie wykorzystując wiedzę z zakresu psychologii dziecięcej i psychologii niemowlęcej pracowałam z dziećmi oraz ich rodzicami, prowadząc m.in. Treningi Umiejętności Społecznych oraz Rodzicielskich.

W swojej karierze zawodowej brałam udział w licznych warsztatach z zakresu psychologii i psychoterapii – obecnie jestem trakcie szkolenia psychoterapeutycznego TSR (Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniu). Pomagałam również w przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie, zajmowałam się m.in. pracą z dziećmi z rodzin dysfunkcyjnych oraz nietypowo rozwijającymi się.

Problem poczucia bezradności poznałam od podszewki. Dlatego też wiem, jak skutecznie pomóc osobom w podobnej sytuacji. 

W codzienności przepełnionej troską o dobro swoich dzieci, rodzice najmłodszych, zwłaszcza pociech zmagających się z różnego typu problemami wychowawczymi i rozwojowymi często doświadczają poczucia osamotnienia. Nie zawsze wiedzą też, że powinni szukać wsparcia, bagatelizując sygnały wysyłane przez organizm, niejednokrotnie świadczące o rozwijającej się depresji. Nikt nie jest perfekcyjny, a poczucie obowiązku bycia bohaterem własnego domu potrafi wycieńczyć każdego.

Z podobnymi emocjami zmagają się początkujące matki, które nierzadko są nieprzygotowane do nowej roli, którą przyszło im pełnić. Wiele kobiet zmaga się z depresją poporodową, nie otrzymuje pełnego wsparcia od najbliższych, nie rozumie zmian, które przechodzi ich ciało, czuje się wykończona, słaba, bezradna. Objawów depresji mogą doświadczać także początkujący ojcowie, przytłoczeni wizją nieznanej im dotychczas rzeczywistości i zawstydzeni poczuciem słabości, które im towarzyszy.

Praca z dziećmi oraz ich rodzicami to ogromne wyzwanie i odpowiedzialność, ale równie wielka radość. To znaczący, choć nie jedyny aspekt prowadzonej przeze mnie praktyki.

Równie dużą uwagę w swojej pracy poświęcam osobom, które poszukują terapii i wsparcia indywidualnego. 

Źródło naszych problemów nie zawsze jest oczywiste, a my sami nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, że potrzebujemy pomocy. Postawienie diagnozy o depresji, depresji poporodowej czy zaburzeniach w rozwoju emocjonalnym dziecka jest zadaniem wykwalifikowanego specjalisty, a także pierwszym krokiem do zmierzenia się ze swoim problemem. Dlatego tak ważne jest, by znaleźć dla siebie miejsce, w którym możemy zasięgnąć wsparcia, porozmawiać o tym, co nas trapi, gdzie nie będziemy oceniani, a nasze problemy nie zostaną zlekceważone.

Między innymi właśnie dla takich osób powstała Harmonia – miejsce, w którym pomagam odzyskać spokój i harmonię osobom, od których oczekuje się tak wiele.

Dla osób, które same wymagają od siebie jeszcze więcej.

Dla osób, które chcą pomóc sobie i swoim bliskim.

Zapraszam,
Marta Zielińska – psycholog

 fot. Marta Zielińska

fot. Marta Zielińska

Pracuję wykorzystując m.in.:

  • Mindfulness-Based Stress Reduction (MBSR) – Trening Redukcji Stresu Oparty na Uważności
  • Terapię Skoncentrowaną na Rozwiązaniach (TSR)
  • Mindfullness-Based Cognitive Therapy (MBCT) – Terapię Poznawczą Opartą na Uważności, z wykorzystaniem modelu Relacji Pomagania
  • Dialog Motywujący
  • Trening Kształtowania Umiejętności Małego Dziecka według podejścia Arnolda P.Goldsteina
  • Program „Coping Cat” (tzw. „zaradny kot”) – metodę leczenia lęku u dzieci i młodzieży
  • Diagnozę i terapię mutyzmu i lęku społecznego
  • Diagnozę i terapię tików

fot. gabinet ul. Sulejkowska 9/1

Certyfikaty i dyplomy

Współpraca

ADRES

ul. Grochowska 175 m.33
04-111 Warszawa, Praga-Płd.

SZYBKA POMOC

+48 574 479 646
zarankiewicz.m@gmail.com